Anasayfa
Rehberlik Servisi

Uluslararası Ticaret

Uluslararası Ticaret Bölümü Programının disiplinler arası niteliği; öğrencileri, dinamik ve karmaşık iş ortamlarında başarılı olarak faaliyet gösterebilen, geleceğin profesyonelleri olarak hazırlamaktadır.

Akademik program, uluslararası işletme alanında uzmanlık derleri ve İngilizce'den başka ikinci bir yabancı dilin yanı sıra öğrencilere, pazarlama, ekonomi, finans, yönetim, servis sektöründe yönetim, kantitatif analiz ve iletişim teknolojisi alanlarında sağlam bir altyapı hazırlamaktadır. İhracat-ithalat yönetimi, uluslararası ticaret lojistiği ve ulaşım, ve uluslararası ticaret projesi gibi bazı uzmanlık dersleri eş-zamanlı olarak endüstride ve üniversitede yürütüldüğü için, öğrenciler şirket ortamında çalışarak akademik bilgilerini uygulama becerileriyle bütünleştirmektedirler.
Uluslararası Ticaret Programları ülke sınırlarını aşan iş ortamlarında da başarı ile çalışacak, iki dil bilen yönetici adayları yetiştirmek amacı ile oluşturulmuş programlardır. Dört yıllık eğitim süresince öğrenciler ekonomi, pazarlama, finans, üretim, organizasyon bilgilerinin yanı sıra, iletişim teknolojileri, kontitatif analizler, uluslararası ticaret ve hizmet sektörü konularında da eğitilirler. Tüm ekonomi ve işletme derslerinde konuların uluslararası boyutu vurgulanır.

Mezunların Ünvanı ve Çalışma Alanları:
Öğrenciler öğrenimlerinin ikinci yılından sonra programın belirlemiş olduğu işyerlerinde 70 iş günü staj yaparlar. Mezunlar uluslararası işletmelerde yönetici pozisyonunda iş bulma olanağına sahiptirler.