Anasayfa
Rehberlik Servisi

Reklamcılık

İletişim, halkla ilişkiler ve reklam birbirini tamamlayan üç bilim ve uygulama alanı özelliğini taşımaktadır. 21. Yüzyılda dünya çağdaş uygarlığının en büyük temsilcilerinden birisi olan Avrupa Topluluğu ile tam birleşmeye hedeflenmiş olan ülkemizde; görsel ve işitsel medyanın her bağlamda taşıdığı önemle, bu üçlünün birlikteliği daha da sınır tanımaz bir niteliğe bürünmüştür. Gelişen Türkiye koşullarında çağdaşlığın ötesine gitmek, reklamcılık bağlamında zamanı, uygarlık düzeyini yakalamada ödün verilmez hedeflerden birisi olmalıdır.

Reklamcılık bölümü, Türkiye’nin gelişen pazarı ile birlikte büyümekte olan reklam sektörünün kalifiye eleman açığını karşılamak üzere ,ağırlıklı olarak reklam yaratımı, uygulama ve medya planlama konularında eğitim verilmesini amaçlamaktadır.

Yurt dışında eğitim veren üniversitelerin programlarına paralel olarak hazırlanan reklamcılık bölümü ders program ve içerikleri, küresel boyutta reklam çalışmalarında bulunan çok uluslu reklam ve halkla ilişkiler ajanslarında çalışabilecek nitelikte reklamcılar eğitmenin gerekliliği göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.