Anasayfa
Rehberlik Servisi

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

21. yüzyılın devingen sektörleri için etkin iletişim yöneticileri ve uygulayıcıları yetiştirmek üzere tasarlanan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü lisans programı, dünyanın her yerinde ve bütün sektörlerde başarıyla çalışabilecek uzmanlar yaratmayı amaçlıyor. Bu hedefe uygun olarak öğrencilere;

o stratejik planlama,
o pazarlama uygulamaları,
o pazarlama iletişimi,
o reklamcılık,
o halkla ilişkiler,
o iletişim politikası oluşturma,
o eğlence yönetimi,
o elektronik yayıncılık

alanlarında üstün beceriler kazandırmanın yanı sıra;

o özel ve kamusal medya,
o kültür kuramı
o medya araştırmaları,
konularında kuramsal, çözümleyici ve uygulamaya dayalı donanım, yaratıcı ve eleştirel bir bakış açısı sunuyor.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü lisans programı öğrencileri, temel iletişim eğitimi programından sonra yönlendirildikleri uzmanlık eğitimiyle, iletişim sektörünün ve genel olarak endüstrinin temel üretim ve yönetim ihtiyaçlarını kavramış nitelikli profesyoneller olarak mezun oluyor. Bütün sektörlerde üretim ve yönetim görevlerini rahatlıkla üstlenebilecekleri gibi, seçebilecekleri çok çeşitli yüksek lisans ve doktora programlarını da başarıyla sürdürmeye hazır hale geliyorlar.

Halkla İlişkiler nedir,halkla ilişkiler kampanyalarının organizasyonu, tanıtım, reklamcılık, kitle iletişimi, beden dili kullanımı ve büro yönetimi bilgileri alan öğrencilerimiz ilgi alanlarına göre sektörde reklam ve tanıtım alanlarında birikimlerini kullanma imkanına sahiptirler.

Eğitim programı ve düzenlenen sosyal, kültürel aktivite ve seminerler ile öğrencilerin halkla ilişkiler organizasyonu yeteneklerini geliştirmeleri ve teknolojinin imkanlarını bu şekilde verimli olarak kullanabilmeleri sağlanmaktadır.